ŘÍJNOVÁ ŠKOLENÍ AK JU

Vážení uživatelé služeb AK JU,

dovolte nám, abychom vás srdečně pozvali na tři praktické workshopy na téma citací a autorského zákona, které si pro vás Akademická knihovna JU připravila v rámci projektu CRP Integrita.

 

PROGRAM:

Citace a citování - praktický seminář

Termín konání: 4. října 2021 (14.00 - 15.00 hod.)
Registrační formulář: https://forms.office.com/r/0AMHMEUfnU

Termín konání: 20. října 2021 (14.00 - 15:00 hod.)
Registrační formulář: https://forms.office.com/r/Ey8s95Qz25

Místo: Klub, přízemí Akademické knihovny (Branišovská 31B)
Lektor: Mgr. Klára Dvořáková (Akademická knihovna JU)

Anotace: V praktickém semináři se seznámíte se základními pojmy a zásadami citování, které je nutné znát při psaní odborných textů, seminárních a závěrečných prací v akademickém prostředí. Seznámíte se s tím, proč je nutné citovat, jaký je rozdíl mezi citací a parafrází, u jakých informací musíte citovat zdroj, který jste je převzali, a také se naučíte vytvořit základní strukturu citace dle normy ISO 690. V závěru semináře se dozvíte, jak citovat nejpoužívanější zdroje informací - např. článek, obrázek, závěrečnou práci atd.

Pozn.: Kapacita je z důvodu vládní opatření v souvislosti s onemocněním covid-19 omezena na 20 osob. O pořadí přihlášených rozhoduje čas odeslání přihlášky. Pro přihlášení je nutné používat výlučně e-mailové adresy s univerzitní nebo fakultní doménou.

 

Jak efektivně používat citační manažer Citace PRO Plus – praktický workshop

Termín konání: 5. října 2021 (14.00 - 15.00 hod.)
Registrační formulář:  https://forms.office.com/r/pFUEcJ7V53

Termín konání: 21. října 2021 (14.00 - 15:00 hod.)
Registrační formulář: https://forms.office.com/r/aZF1TmeEyR

Místo: IT učebna, 1. poschodí Akademické knihovny (Branišovská 31B)
Lektor: Mgr. František Vorel (Akademická knihovna JU)

Anotace: V praktickém kurzu se seznámíte s vrcholnou verzí citačního manažeru Citace PRO Plus, kterou mají studenti a zaměstnanci JU přístupnou zdarma. Naučíte se, jak rychle a efektivně vytvářet citace, jak je spravovat a exportovat do programu MS Word. Dále se dozvíte, jak do manažera přidávat citační styly, správně vybírat druh citace a v neposlední řadě, jak si nainstalovat doplněk citačního manažera přímo do programu MS Word.

Pozn.: Kapacita je z důvodu vládní opatření v souvislosti s onemocněním covid-19 omezena na 20 osob. O pořadí přihlášených rozhoduje čas odeslání přihlášky. Pro přihlášení je nutné používat výlučně e-mailové adresy s univerzitní nebo fakultní doménou.

 

Autorský zákon a Creative Commons

Termín konání: 7. října 2021 (13.00 - 14.00 hod.)
Registrační formulář: https://forms.office.com/r/Jkahy8BtN1

Ukončení registrace 6. října v 10.00 hod.

Místo: online - MS Teams
Lektor: JUDr. Matěj Myška, Ph.D. (Masarykova univerzita)

Anotace: ​Seminář představí základy autorského práva v akademické praxi. Pozornost bude věnována tomu, co a jak je chráněno autorským právem, problematice výkonu autorských práv a jejich limitů. Dozvíte se též o tématu spoluautorství, školních děl a zaměstnaneckých děl. Konečně, bude objasněn otevřený přístup ve vědě a s tím související právní otázky související s licencováním výstupů za veřejně dostupných licenčních podmínek Creative Commons..

Jak to bude probíhat?

Den před konáním semináře Vám pošleme e-mail s odkazem. Na ten už pak stačí jen kliknout ve stanoveném čase a termínu a seminář může začít. Seminář proběhne v prostředí MS Teams, tuto aplikaci nemusíte mít nainstalovanou, můžete se přihlásit přes webový prohlížeč. Je to opravdu snadné.

 

V případě jakýchkoliv dotazů k workshopům se můžete obrátit na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
* Všechny workshopy jsou bezplatné.

 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.