Podzimní kurzy pro studenty JU

Dovolujeme si studenty JU pozvat na sérii podzimních seminářů, které budou zaměřené na citování a vyhledávání v odborných zdrojích.

 

1. Seznámení s knihovnou

 

V praktickém semináři se seznámíte se základními službami a prostory, které vám může Akademická knihovna nabídnout. Společně si ukážeme, jak vyhledávat v katalogu knihovny, jaké elektronické i tištěné dokumenty a zdroje můžete využít při studiu. Máme pro vás připravenou řadu tipů a vychytávek, které vám mohou zpříjemnit studium v prostorách kampusu JU. Seminář je určený (nejen) studentům prvního ročníku, ale také těm, kteří se připravují na psaní závěrečné práce a zajímá je, jak může knihovna pomoci při psaní bakalářské či diplomové práce.

2. Citace a citování

 

V praktickém semináři se seznámíte se základními pojmy a zásadami citování, které je nutné znát při psaní odborných textů, seminárních a závěrečných prací v akademickém prostředí. Seznámíte se s tím, proč je nutné citovat, jaký je rozdíl mezi citací a parafrází, u jakých informací musíte citovat zdroj, který jste je převzali, a také se naučíte vytvořit základní strukturu citace dle příslušné citační normy. V závěru semináře se dozvíte, jak citovat nejpoužívanější zdroje informací - např. článek, obrázek, závěrečnou práci atd.

 

Před účastí na semináři si prosím dohledejte, podle jaké citační normy se u vás na fakultě/katedře cituje!

Citační norma ČSN ISO 690

Citační norma ISO 690 v úpravě pro ZSF

Citační norma APA

 

3. Jak na odborné zdroje

 

V praktickém semináři se dozvíte, jak vytvořit klíčová slova a techniky, díky kterým naleznete relevantní zdroje do své odborné práce. Podíváme se společně na to, jaké elektronické zdroje máte jako studenti JU k dispozici, a také jaké volně dostupné zdroje a vyhledávače se vám mohou v průběhu studia hodit. V závěru semináře si prakticky vyzkoušíte vyhledávání a také se dozvíte pár tipů, které se vám budou hodit při psaní závěrečné práce.

Místo: Klub, přízemí Akademické knihovny

Lektor: Mgr. Klára Dvořáková

 

Pozn.: Kapacita semináře je 20 osob. O pořadí přihlášených rozhoduje čas odeslání přihlášky. Pro přihlášení je nutné používat výlučně e-mailové adresy s univerzitní nebo fakultní doménou.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies