Přírodní vědy

U licencovaných databází jsou práva k přístupu označena zkratkou fakulty, ústavu nebo součásti JU:
AK [Akademická knihovna]    BC [Biologické centrum AV ČR]    JU [Jihočeská univerzita]    TF [Teologická fakulta]

Případné problémy s přístupem do databází hlaste na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Vždy uvádějte název databáze a svoji IP adresu, z které se do databáze hlásíte. Usnadníte tím vyřešení problému.

Zaměstnanci a studenti JU se mohou k databázím, které mají vyznačenou dostupnost AK-JU připojit i z počítačů mimo JU pomocí VPN koncentrátoru.

U databází s možností připojení bez VPN, tedy prostřednictvím institucionálního připojení Shibboleth, je uvedena ikona Shibboleth.
AGRIS

Dostupnost: FREE

Bibliografická databáze literatury týkající se technických, ekonomických a sociálních aspektů zemědělství včetně lesnictví, živočišné výroby, vodního hospodářství a výživy obyvatelstva. Kromě tradičních dokumentů zahrnuje i speciální dokumenty (vědecké a technické zprávy, disertace atd.).

BIOME:THE HUB FOR INTERNET RESOURCES IN THE HEALTH AND LIFE SCIENCES

Dostupnost: FREE

Kolekce specializovaných informačních bran k vybraným webovým zdrojům vytvářená odborníky z Univerzity v Nottinghamu.

BIOONE FULL-TEXT

Dostupnost: AK - JU - BC


Plnotextová databáze poskytující unikátní seskupení 191 časopisů z oblasti biologie a ekologie. Umožňuje prohledávat kolekci abstraktů odkazující na plnotextové články. Retrospektiva sahá obvykle do roku 2000. Aktualizace databáze probíhá každý měsíc. Pro mobilní přístup se stačí zaregistrovat na https://www.bioone.org/action/mobileDevicePairingLogin. Seznam titulů.
Leták v češtině.

CAB EBOOKS

Dostupnost: AK -JU

CAB eBooks je kolekce elektronických knih pokrývající obory jako zemědělství, potravinářství, výživa, veterinární lékařství, medicína, botanika, volný čas, zábava, životní prostředí a jeho ochrana a podobně. Více informací zde.

CABI eRefWorks

Dostupnost: AK -JU

13 odborných referenčních zdrojů (encyklopedií a slovníků) zaměřených na přírodní vědy. Více informací o produktu

COGPRINTS: COGNITIVE SCIENCES EPRINT ARCHIVE

Dostupnost: FREE

Archiv elektronických dokumentů z oblasti: psychologie, neurovědy, lingvistiky, filosofie, biologie, medicíny, antropologie, počítačové vědy aj.

ČESKÁ ZEMĚDĚLSKÁ A POTRAVINÁŘSKÁ BIBLIOGRAFIE

Dostupnost: FREE

Bibliografická databáze obsahuje záznamy z vědeckých, odborných a populárních časopisů, ročenek a článků v denním tisku publikovaných v ČR zabývající se zemědělstvím.

ENCYCLOPEDIA OF ECOLOGY

Dostupnost: AK - JU - BC

Rozsáhlá encyklopedie ekologie z nakladatelství Elsevier.

HIGHWIRE: LIBRARY OF THE SCIENCES AND MEDICINE

Dostupnost: FREE

Databáze plných textů a abstraktů článků z odborných časopisů vydavatelství HighWire Press.

IEEE XPLORE DIGITAL LIBRARY (IEL)

Dostupnost: AK - JU

Plnotextová databáze dokumentů z oblasti elektrotechniky, komunikací a informatiky od společností IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) a IET (Institution of Engineering and Technology).  IEL dále nabízí sborníky z konferencí, normy, knihy, kurzy a další. Jedná se o přístup k více než 5 miliónům dokumentů. Kompletní pokrytí retrospektivy v IEL sahá do roku 1988, ale vybrané důležité dokumenty jsou pokryty již od roku 1913. 

SCIENCE DIRECT

Dostupnost: AK - BC - JU

Multioborová databáze časopisů nakladatelství Elsevier.

SPRINGER LINK JOURNALS

Dostupnost: AK - BC - JU

Multioborová fulltextová a bibliografická databáze článků z vědeckých a odborných časopisů nakladatelství Springer. Obsahuje převážně informace z oblasti přírodních věd, medicíny, životního prostředí, počítačové vědy, ekonomie a strojírenství. Licenční podmínky se nemusí vztahovat na všechny databáze a tituly v databázi uvedené.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies