Náboženství

U licencovaných databází jsou práva k přístupu označena zkratkou fakulty, ústavu nebo součásti JU:
AK [Akademická knihovna]    BC [Biologické centrum AV ČR]    JU [Jihočeská univerzita]    TF [Teologická fakulta]

Případné problémy s přístupem do databází hlaste na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Vždy uvádějte název databáze a svoji IP adresu, z které se do databáze hlásíte. Usnadníte tím vyřešení problému.

H2Zaměstnanci a studenti JU se mohou k databázím, které mají vyznačenou dostupnost AK-JU připojit i z počítačů mimo JU pomocí VPN koncentrátoru.

U databází s možností připojení bez VPN, tedy prostřednictvím institucionálního připojení Shibboleth, je uvedena ikona Shibboleth.
ACTA SANCTORUM

Dostupnost: CD v knihovně TF

Fulltextová databáze obsahující kompletní texty 68 tištěných svazků Acta Sanctorum publikovaných během 300 let. Zahrnuje materiály ze života svatých od počátků křesťanství až po 16. století. Mapuje vývoj křesťanských postojů a myšlení té doby v historických souvislostech. Kromě originálních textů v latině obsahuje také úvodní materiály, kritiky a rejstříky.

ATLA/ATLAS [EBSCO]

Dostupnost: JU

ATLA Religion Database with ATLASerials je čelním indexem pro časopisecké články, knižní recenze a kolekce esejů ze všech oblastí spojených s teologií a religionistikou a navíc zahrnuje online kolekci teologických časopisů vydavatele ATLA. Obsahuje více než 620 000 citací článků z více než 1 746 periodik (v současné době 575 indexovaných), přes 250 000 citací esejů z více než 18 000 sborníků a více než 570 000 citací knižních recenzí a rostoucí počet multimediálních citací.

BIBLEWORKS (verze 9)

Dostupnost: TF

Fulltextová databáze určená ke studiu Bible. Obsahuje biblické texty v mnoha jazycích. Přístup v rámci databáze Litterae Ante Portas. Heslo pro přístup lze získat v knihovně TF.

LITTERAE ANTE PORTAS

Dostupnost: JU

Studenti TF získají heslo v knihovně TF. Přístup pro ostatní na JU poskytuje Ing. Jurášová. Pro požívání databáze je nutné nainstalovat program Netman client.

Server databází textů ke studiu a výzkumu řeckých a latinských autorů starověku, středověku a novověku. Na serveru jsou zpřístupněny bibliografické i plnotextové databáze z oblasti antické literatury a latinské medievalistiky. Databáze jsou určeny především klasickým filologům, biblistům, medievalistům, historikům, teologům a specialistům dalších příbuzných oborů.

MANUSCRIPTORIUM

Dostupnost: AK - JU

Fulltextová badatelská databáze historických zdrojů umožňující přístup k starým rukopisům.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies