Dočasné zdroje

U licencovaných databází jsou práva k přístupu označena zkratkou fakulty, ústavu nebo součásti JU:

AK [Akademická knihovna] BC [Biologické centrum AV ČR] JU [Jihočeská univerzita] TF [Teologická fakulta]

Případné problémy s přístupem do databází hlaste na email: vorel@lib.jcu.cz nebo sarauerova@lib.jcu.cz
Vždy uvádějte název databáze a svoji IP adresu, z které se do databáze hlásíte. Usnadníte tím vyřešení problému.

Zaměstnanci a studenti JU se mohou k databázím, které mají vyznačenou dostupnost AK-JU připojit i z počítačů mimo JU pomocí VPN koncentrátoru.

U databází s možností připojení bez VPN, tedy prostřednictvím institucionálního připojení Shibboleth, je uvedena ikona Shibboleth.


 
 
ACADEMIC COMPLETE EBOOK
  Dostupnost: AK - JU do 30. 6. 2020
 

Na platformě  ProQuest Ebook Central, která tuto kolekci poskytuje, aktuálně najdete přibližně 190 000 e-knih od předních světových vydavatelů. Všechny e-knihy jsou v licenci UA, tedy pro neomezený počet paralelních uživatelů. Knihy můžete číst, stahovat, či exportovat bibliografický záznam do citačních manažerů.

Nezapomeňte se připojit pomocí VPN koncentrátoru (Vzdálený přístup).

 
ALEXANDER STREET 
  Dostupnost: AK - JU do 30. 6. 2020
 

Dvě databáze od Alexander street:

 

Global Issues Library

  • témata a událostí od roku 1890 do současnosti, klíčové pro porozumění dnešnímu světu, jako jsou ochrana hranic a migrace, války a porušování lidských práv, udržování míru, změna klimatu, terorismus, revoluce a obchodování s lidmi. Mezi konkrétní zkoumané události patří například hranice USA a Mexika, rwandská genocida, arabské jaro, izraelsko-palestinský konflikt a klimatičtí migranti v Asii a Tichomoří.

  • o obsah se stará mezinárodní tým složený z vědců z daných oborů

  • problémy a události jsou prezentovány z různých pohledů - osobní, vládní, právní, moderní a retrospektivní - ukazují interakce a vzájemné propojení globálních otázek

  • základní shrnutí a odkazy podrobnější informace naleznete na https://www.aip.cz/produkty/3184-global-issues-library/

Anthropology Resource Library

  • největší sbírka etnografických primárních zdrojů 

  • poznámky z terénu, návrhy rukopisů a publikované etnografie od klíčových vědců umožňují studentům sledovat celý vědecký proces ve všech krocích, od dat shromážděných v terénu po pozdější analýzy, návrhy a publikace

  • zdroje propojují proces práce v terénu s následně publikovanými etnografiemi, jakož i s navazujícími studiemi a vizuálními etnografiemi

  • základní shrnutí a odkazy podrobnější informace naleznete na https://www.aip.cz/produkty/3209-anthropology-resource-library/

 
BOOKPORT 
  Dostupnost: AK - JU do 30. 4. 2020
 

Bookport je služba poskytující neomezený přístup k českým, zejména odborným knihám formou předplatného. Nabízí aktuálně více než 5 200 titulů od  více než desítky českých nakladatelů. Knihy je možné číst on-line v prohlížeči, ale především off-line v mobilních aplikací pro Android a iOS (mobily, tablety a vybrané novější čtečky se systémem Android).

O službě - https://www.bookport.cz/o-sluzbe/

Stručná nápověda - https://www.bookport.cz/faq/

 
MLA International Bibliograph with Full Text 
  Dostupnost: AK - JU do 30. 4. 2020
 

Jedna z nejrozsáhlejších databází pro studium jazyků a literatury z celého světa od Modern Language Association (MLA). MLA International Bibliography with Full Text obsahuje bibliografické záznamy pro miliony publikací a plný text pro více než 1 000 periodik.

Databázi od 1.1. 2020 naleznete mezi ostatními EBSCO databázemi na adrese http://search.ebscohost.com   

 
Oxford University Press
  Dostupnost: AK - JU prodloužena do 30. 6. 2020
 

4 fulltextové databáze od světoznámého vydavatele odborné literatury. Možnost přístupu a stažení více než 30 000 e-knih.

Oxford Clinical Psychology -> www.oxfordclinicalpsych.com

Clinical Psychology poskytuje fulltextový přístup k více než 300 titulům v globálním vydavatelském programu klinické psychologie. Oxford Clinical Psychology, pokrývající širokou škálu specializovaných oblastí, poruch a způsobů jejich léčby, umožňuje uživatelům vyhledávat a procházet vysoce kvalitní informace z výzkumu a praxe.

Oxford Reference -> www.oxfordreference.com

Oxford Reference je přední online referenční produkt, který zahrnuje 25 různých tematických oblastí a sdružuje
2 miliony digitalizovaných záznamů napříč slovníky a encyklopediemi vydavatelství Oxford University Press.

Oxford Scholarship Online -> www.oxfordscholarship.com

Oxford Scholarship Online nabízí přístup k více než 16 000 akademických monografií ze slavného vědeckého seznamu Oxford University Press, který zahrnuje publikace napříč humanitními, sociálními i, přírodními vědami, medicínou a právem.

Oxford Medicine Online -> www.oxfordmedicine.com

Oxford Medicine Online je digitální platforma, která hostí prestižní lékařské tituly Oxford University Press. S více než
1 000 knih, z nichž mnohé obsahují exkluzivní digitální nástroje, jako jsou videa k dalšímu obohacení vašeho učení a praxe. Vyhledávat můžete např. podle specializace, profesního zařazení anebo podle jednotlivých sérií, např:

 

SCIENCE DIRECT - texbooks from ELSEVIER 
  Dostupnost: AK - JU do 31. 8. 2020
 

Vydavatelství Elsevier nám mimořádně poskytlo plný přístup k více než 250 e-knihám z různých oborů. Pomocí výše uvedeného odkazu si stáhnete excelovský soubor se seznamem takto mimořádně zpřístupněných e-knih. Ve sloupci J najdete přímou adresu ke stažení konkrétní knihy. Knihy jsou přístupné prostřednictvím databáze Science Direct, kde naleznete tisíce dalších knih a časopisů, ke kterým má JU dlouhodobý přístup.

Po otevření url adresy z excelovského souboru se jednoduše přihlaste vpravo nahoře kliknutím na Sign in. Následně vyberte vpravo odkaz Other institution a vyberte Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Poté se přihlásíte pomocí přihlašovacích údajů do STAGu. Po úspěšném přihlášení se stránka vrátí ke knize, kterou si můžete nejen prohlížet, ale také stáhnout ve formátu PDF. Pokud pracujete v síti JU, přihlašování není nutné. 

SPRINGER NATURE 
  Dostupnost: AK - JU do 30. 6. 2020
 

Plný přístup k téměř 500 klíčovým e-knihám z různých oborů, které se nacházejí v kolekci e-knih Springer Nature. Tyto knihy a podrobné informace jsou k dispozici prostřednictvím vzdáleného přístupu nebo pomocí institucionálního přístupu Shibboleth na této adrese: https://www.springernature.com/gp/librarians/news-events/all-news-articles/industry-news-initiatives/free-access-to-textbooks-for-institutions-affected-by-coronaviru/17855960.

Na této stránce naleznete po scrollování níže tři odkazy na seznam dostupných e-knih, a to v excelovských souborech. Vždy ve sloupci S najdete odkaz vedoucí přímo na konkrétní e-knihu. Knihy je možné stahovat ve formátu PDF, takže vám zůstane i po skončení tohoto přístupu. Není ani nutné mít nainstalovanou speciální čtečku e-knih.


STATISTA 
  Dostupnost: AK - JU do 30. 4. 2020
  Statista sdružuje statistické údaje o více než 80 000 tématech z více než 22 500 zdrojů a zpřístupňuje je ve čtyřech jazykových mutacích: němčině, angličtině, francouzštině a španělštině. Naleznete zde např. globální průzkumy spotřebitelů analyzující jejich nákupní chování, sociální vazby a využití médií v online i offline světě na základě údajů 700 000 spotřebitelů z 55 zemí, kteří byli dotázáni na 50 témat a 6 500 značek. Součástí Statisty jsou také tržní výhledy poskytující předpovědi a další ukazatele o digitální ekonomice a klíčových spotřebitelských trzích ve 150 zemích.
 

MENU